Orbán: Megkezdődhet a grandiózus offenzíva Brüsszel megszerzéséért.


A miniszterelnök budapesti beszédében, amely a soros magyar EU-elnökséget értékelte, kifejtette, hogy az Európai Unió jelenlegi vezetése elszigeteltségbe taszította a közösséget. Szerinte, ha a helyzet nem változik, az unió új világrendben a legnagyobb vesztese lehet. Orbán Viktor hozzátette, hogy Magyarország a gazdaság és az államszervezés szempontjából kedvező helyzetben van.

A kormányfő a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium által szervezett, a Sikeres magyar elnökség 2024 - esély az Európai Uniónak című tanácskozáson arról beszélt, hogy Európa szerinte elszigetelődött az új világrend minden fontos szereplőjétől, az új amerikai vezetéstől, Oroszországtól, Kínától és Afrikától is.

A magyar EU-elnökség ideje alatt Magyarország folyamatosan dolgozott a jövőbeli együttműködési lehetőségek kiépítésén. Ugyanakkor, ha Brüsszelben a dolgok továbbra is ezen az úton haladnak, akkor az Európai Unió a legnagyobb vesztese lehet az új világrendre nézve - figyelmeztetett. "Köszönjük, de nem kívánunk részt venni ebben a kudarcra ítélt játékban" - mondta.

A kormányfő a közelmúlt amerikai politikai eseményeire is reflektált, kijelentve, hogy "a nyugati világ egy patrióta, békepárti, migrációt ellenző, családcentrikus elnökkel gazdagodott Washingtonban." Hozzátette, hogy "már csak néhány óra van hátra, és a Nap is más fényben ragyog majd Brüsszel egén" - számolt be róla az MTI.

"Amerikában új vezető lépett színre, aki mögött egy erős patrióta csoport áll Brüsszelben. A lelkesedés zsongása áthatja a levegőt, tele van elkötelezett és tapasztalt hazafiakkal, akik mélyen szeretik országukat."

- fogalmazott Orbán Viktor, aki úgy látja, "Európa beteg embere ma az Európai Unió". A tünetek elmondása szerint ismertek, "hiszen az EU nem képes szavatolni Európa és közvetlen szomszédsága békéjét és biztonságát, Európa jólétét, nem képes megállítani az illegális migrációt, nem ad perspektívát a mezőgazdaságnak, Ukrajna uniós tagságával tönkretenné az uniós gazdákat."

A magyar miniszterelnök kifejezte véleményét, miszerint "a jövőben a viták, a javaslatok és a tanácskozások már nem elegendőek". Úgy gondolja, hogy a brüsszeli bürokraták meggyőzése lehetetlen feladat, és "mivel az Európai Unió sorra szenvedi el a kudarcokat, a brüsszeli intézmények ugyanakkor egyre inkább megerősödnek, és egyre több hatalmat kívánnak elvonni".

Szavai szerint "Brüsszelben egyáltalán nem gondolják azt, hogy az unió beteg", szerintük az EU úgy működik, ahogyan kellene, eközben pedig "ma az európai integráció célja az integráció maga", egy nemzetek feletti bürokrácia kialakítása.

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy az Európai Unió "megjavításához" elengedhetetlen a változás, amelyet szerinte "politikai eszközökkel, külső nyomással és a Brüsszellel kialakított konfliktusok révén lehet elérni". Ugyanakkor említette, hogy az unión belüli lehetőségeket is érdemes kihasználni. Az egész ország nevében pedig kijelentette: "valójában mi, Magyarország, a brüsszeli rendszer ellenfelei vagyunk".

Brüsszelt a kormányfő állítása szerint "egy oligarchia tartja megszállás alatt", amelyet az általa balliberálisnak és a transzatlantinak nevezett elit szervez meg. Ez szerinte egy olyan hatalmi rendszer, ami "nem európai, hanem globális, nem demokrácia, hanem oligarchia, és nem a nemzetállamok szuverenitásán alapul, hanem föderális".

"Elénk állt a progresszív liberális egységfront, amely Soros György anyagi támogatásával van megerősítve" - fogalmazott, kiemelve, hogy ez a csoport minden lehetséges módszert bevet, hogy elérje céljait. "Ígéreteik között szerepel az állásajánlat, ösztöndíjak, elismerések, reflektorfény, hatalom és pénz. Ha szükséges, nem haboznak fenyegetéseket alkalmazni, legyen szó anyagi nyomásról, bírságokról, pénzügyi szankciókról vagy akár a szavazati jog megvonásáról."

A gazdasági semlegesség ugyanakkor - amelyet a nemzeti konzultáción a válaszadók 95 százaléka támogatott - szerinte kijelöli Magyarország helyét és útját, különutas politikáját a nemzetközi térben. Egy olyan utat, amely különbözik, sőt ellentétes a brüsszeli elvárásokkal - mondta beszédében, azt is állítva, hogy "Magyarország a gazdaság, az államszervezés és az önazonosság területén jól áll".

Related posts