Iskolánkban szigorúan tilos a telefonhasználat az órák alatt, míg Ausztráliában most bevezették a közösségi média használatának korlátozását 16 éves korig. - PestiSrácok


Nálunk nem telefonozhatnak az órán a gyerekek, Ausztrália meg épp most tiltotta meg a közösségi média használatot 16 éves kor alatt Dezse Balázs 2024-11-28

Miközben a magyar kormányt szidják, amiért a gyerekek nem TikTokozhatnak az iskolában tanulás helyett, a mobiljaikat csak tanítás után kapják vissza, addig a szuperprogresszív, nagyon elfogadó, nagyon woke Ausztrália elfogadta a világ legszigorúbb kiskorúakra vonatkozó szabályozását, amely 16 év alatti gyermekek számára konkrétan megtiltja a közösségi média használatát. Iskolán kívül is. Otthon is. Mindenhol.

Az új szabályozás - valljuk be, igencsak drasztikus lépésnek számít. Akik most a hangos ellenállás mellett állnak ki, azok leginkább az adatvédelem és a társas kapcsolatok védelmére hívják fel a figyelmet, valamint azon dilemmákra fókuszálnak, hogy miként lehetne a szabályozás betartását ellenőrizni. Hiszen, ahogy azt tudjuk, a fiatalok rendkívül leleményesek. A törvény értelmében a közösségi médiaplatformoknak kötelezővé válik az életkor-ellenőrzés bevezetése, hogy megakadályozzák a 16 év alatti fiatalok hozzáférését. Ugyanakkor a technológiai megoldások, mint az arcfelismerés, nem feltétlenül bizonyulnak hatékonynak minden helyzetben, és a felhasználók könnyedén kijátszhatják ezeket a rendszereket VPN-ek alkalmazásával.

Na, meg persze tudjuk, a fiatalok elvileg alkoholt sem vásárolhatnak, és dohányozniuk is tilos, aztán látjuk, amit látunk. A törvényt az ausztrál miniszterelnök, Anthony Albanese vezette be, aki szerint a célja, hogy biztosítsa a fiatal ausztrálok számára a valódi gyermekkort, amit a közösségi média szerinte veszélyeztethet. Ebben még akár egyet is lehetne érteni, bár ennyi erővel követelem, hogy hozzák vissza kereskedelmi forgalomba a Szuper Nintendót, mert nekem az jelnetettea gyerekkort.

A törvény nem nyújt egyértelmű útmutatást arra vonatkozóan, hogy mely platformok fognak érintetté válni, csupán annyit említ meg, hogy a közösségi média szereplői. A végső döntéseket az ausztrál kommunikációs miniszter fogja meghozni, figyelembe véve a Számítástechnikai és Biztonsági Bizottság, valamint az eSafety Commissioner ajánlásait. A javaslattal kapcsolatban több technológiai óriás, mint például a Google és a Meta, bírálta a törvényt, hangsúlyozva, hogy az nem tartalmaz elegendő részletet a végrehajtás mikéntjéről.

A törvény hatálya alól kivételt képeznek azok a platformok, amelyek nem követelik meg a felhasználói fiók létrehozását, mint például a YouTube, valamint a videojáték- és üzenetküldő alkalmazások. Így az iMessage-en még lehetőség nyílik a chatelésre, viszont a Messenger esetében a várakozások szerint már nem lesz ez lehetséges. Ami a fiatalok problémamegoldó képességeit illeti, könnyen elképzelhető, hogy ez a szabályozás visszafelé is hathat, hiszen az internet sötét zugaiban számos olyan felület található, ahol az emberek nem saját névvel regisztrálnak. Valószínű, hogy a fiatalok éppen ezeket a rejtett lehetőségeket fogják kutatni, hogy kikerüljék az új előírásokat. Hasonlóan ahhoz, ahogyan a dohányboltba fiatalok idősebb ismerősöket kérnek meg, hogy vásároljanak nekik, előfordulhat, hogy mások eszközeivel és profiljaival próbálják meg elérni az internet rejtett részeit, ha kíváncsiak arra, mi zajlik online.

A törvényjavaslatot egyébként simán, 34-19 arányban fogadta el a Szenátus, és már csak a Képviselőház megerősítése van hátra, hogy végleg életbe léphessen. Amint bevezetik, érdemes lesz hátradőlni egy laptoppal és figyelni a műsort, mert valószínűleg nagyon tanulságos lesz.

Facebook hozzászólás

Természetesen! Íme egy egyedi szöveg a megadott témák köré: --- **Kapcsolódó témák: Ausztrália, Facebook, fiatalok, gyermekvédelem, közösségi média, TikTok, Vezető** Ausztrália izgalmas és sokszínű társadalma különösen figyelemre méltó, amikor a fiatalok online jelenlétéről van szó. A közösségi média platformok, mint a Facebook és a TikTok, napjainkban kulcsszerepet játszanak a fiatalok közötti kommunikációban és kapcsolattartásban. Ezek a platformok nem csupán szórakozást nyújtanak, hanem komoly kihívásokat is jelentenek a gyermekvédelem terén. A szülők és pedagógusok számára elengedhetetlen, hogy megfelelő irányelveket és eszközöket biztosítsanak a fiatalok biztonságos online tevékenységeinek támogatására. A közösségi média hatása a fiatalok életére, az önképükre és a szociális interakcióikra egyre inkább előtérbe kerül, ezért fontos, hogy vezetőink proaktívan foglalkozzanak ezzel a kérdéssel. Az ausztrál társadalom egyre inkább tudatában van annak, hogy a digitális világban való eligibilitás nem csupán lehetőség, hanem felelősség is – különösen a jövő generációjának védelme érdekében. --- Remélem, hogy tetszik az átdolgozott szöveg!

Related posts