A főváros 2-es metróvonalán jelentős fejlesztések veszik kezdetüket.

A BKV már előkészítette a piros metróvonal akadálymentesítésének tervét, amelyet az EKB finanszírozna. Azonban a főváros nem hozhat döntést ebben a kérdésben önállóan.
A 2-es metró Budapest második legforgalmasabb metróvonala, napi körülbelül 300 ezer utas használja. Jelenleg azonban a 11 megállóból csupán 3 akadálymentesített. A metró korábbi felújításakor a mozgólépcsők kimaradtak, és ennek következtében mára meglehetősen leromlott állapotba kerültek. Ezeknek a cseréje nemcsak a modernizálást segítené, hanem hozzájárulna az akadálymentesítési problémák megoldásához is. Emlékeztetett arra Karácsony Gergely, hogy a 3-as metró esetében éppen a mozgólépcsők helyettesítésével és a párhuzamosan közlekedő ferde liftek beépítésével oldották meg a hasonló akadálymentesítési kihívásokat.
A főpolgármester bejelentette, hogy a BKV szakemberei már előkészítették a 2-es metróvonal akadálymentesítését, és sikerült forrást is biztosítaniuk a projekthez. Az Európai Fejlesztési Bank kész támogatni ezt a fejlesztést, amely nemcsak a régi, elavult mozgólépcsők cseréjét jelenti, hanem új, energiatakarékos alternatívák bevezetését is. Ezzel a lépéssel nemcsak a közlekedési élmény javul, hanem a fenntarthatóság is előtérbe kerül, hiszen az energiamegtakarítás révén a beruházás lényegében önfinanszírozóvá válik.
Mivel azonban az önkormányzatok és önkormányzati cégek hitelfelvételéhez kell a kormány engedélye, Budapest nem indíthatja el egyelőre ezt a beruházást.
"Én azt gondolom, hogy az akadálymentesítés közös ügyünk. Az akadálymentesítés nem csak a mozgáskorlátozott honfitársainkról szól - bár akkor is kellően fontos lenne -, hanem mindenki másról, aki közlekedik a városban, és problémát okoz neki a mozgólépcsők használata", fejezte ki reményét.
Az első lépésben a csomag támogatásának kérdéséről a Fővárosi Közgyűlés januári ülésén fognak határozni.