Elfogadták a lex Magyart.
Az Országgyűlés 136 igennel és 40 nem szavazattal, tartózkodás nélkül fogadta el az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségét szabályozó törvénymódosító javaslatot. A Fidesz mellett a Mi Hazánk párt és Ritter Imre, a német nemzetiségi szószóló is támogatta a javaslatot.
Hidvéghi Balázs és Juhász Hajnalka fideszes képviselők által márciusban benyújtott javaslat célja, hogy az Európai Parlament képviselői is hasonló vagyonnyilatkozatot tegyenek, mint a magyar Országgyűlés tagjai. A javaslat előírja, hogy a képviselők részletesen sorolják fel ingatlanjaikat, jelentős értékű ingóságaikat, vagyontárgyaikat, valamint nyújtsanak tájékoztatást megtakarításaikról is. Ezen kívül nemcsak a saját vagyonukat, hanem családtagjaik vagyonnyilatkozatát is be kell nyújtaniuk a Nemzeti Választási Irodának, ám ezek az adatok nem lesznek nyilvánosak. A törvény megszegése esetén a képviselő megbízatása megszűnhet.
Amennyiben a képviselők nem teljesítik a vagyonnyilatkozat benyújtására vonatkozó kötelezettségüket, vagy egyáltalán nem tesznek eleget ennek a feladatnak, és a Nemzeti Választási Bizottság figyelmeztetése után sem hajlandók korrigálni helyzetüket, akkor az NVB értesítheti az Európai Parlamentet. Ez alapján pedig a tagállami jogszabályok értelmében a képviselő megbízatása megszűnhet.
A törvény, akár nyílt, akár burkolt formában, Magyar Péter és a Tisza Párt ellen irányul. Orbán Viktor februári évértékelő beszédében, nevének elhallgatásával, világossá tette, hogy nem tolerálja, ha politikai ellenfeleik fenyegetésekkel lépnek fel. Ezt a kijelentést Magyar Péter előző évértékelőjének fényében tette, ahol bejelentette az "Út a börtönbe" programot, és 20 évre visszamenőleg vagyonosodási vizsgálatokat helyezett kilátásba a vezető politikai személyiségek ellen.
A ma törvény elfogadását követően Magyar Péter Facebook-oldalán azt írta: "A nap, amikor a Fidesz egyszerre próbálta meg betiltani Magyar Pétert, az energiaitalokat és Deutsch Tamást. Jó vergődést, srácok!"