Elindult a Tompa Mihály Országos Verseny, ahol majdnem 150 tehetséges költői szellem és prózamondó gyűlik össze Érsekújvárban. Az esemény különleges alkalmat teremt a művészet iránti szenvedély megmutatására és a fiatal tehetségek ünneplésére.


A 32. Tompa Mihály Országos Verseny szerdától péntekig kerül megrendezésre a járási központban, ahol közel 150 tehetséges résztvevő mutatkozik be, és teljesítményüket elismert szakemberekből álló zsűri fogja értékelni. Ma este 17 órától a Béke moziban a 6. kategória, a verséneklők versenye veszi kezdetét, ahol a fiatalok kreativitása és előadói készsége kerül a középpontba.

A szervezőkkel már szerdán, a délelőtti órákban alkalmunk nyílt beszélgetni a Csemadok-székházban, ahol a Jókai emlékév alkalmából zenés programmal ajándékozták meg a Czuczor Gegely Alapiskola tanulóit és pedagógusait. Zsapka Attila jóvoltából a felső tagozatosok betekintést nyertek Petőfi Sándor költő és Jókai Mór író barátságának történetébe, közösen töltött lakóéveibe, miközben zenésztársaival közösen dalra fakasztották a közönség soraiban ülő fiatalokat és pedagógusaikat.

Sztruhár Izrael Diána, a Csemadok Érsekújvári Területi Választmányának elnöke, valamint Danczi József, a területi választmány titkára és a helyi alapszervezet elnöke bejelentették, hogy az év elején közzétett felhívásra, amelynek nevezési határideje február 7. volt, majdnem kétezer vers- és prózaíró jelentkezett a versenyre.

A szerdai napon a 6. kategória verséneklő döntősei mutatkoznak be, köztük a szenci Dilemma csapata, a komáromi Nekem 8, a jászói Salka banda, az ugyancsak komáromi Ship Band, a párkányi Szívritmus és az érsekújvári Tökmags csapata. A Béke moziba várják a közönséget a verséneklők megmérettetésére.

A Tompa Mihály Országos Versenyt hagyományosan Rimaszombatban rendezzük meg, azonban a kultúrház felújítása miatt az országos tanács úgy döntött, hogy a következő két évben a Csemadok Érsekújvári Területi Választmányára bízza a verseny szervezésének feladatait.

Jókai Mór emlékév van, az író több szállal kötődik Felvidékhez, családja is idevalósi, ő maga Komáromban született. Máig időszerűek és olvasmányosak a művei, valós történelmi időszakokat dolgoz fel bennük, gyönyörű táj- és eseményleírásokkal. Kicsit rá is emlékezünk a műsorunkkal térségünk legjobb zenészeinek összeállításában. Közreműködik Sipos Dávid, Szőcs István, Vadkerti Imre, Zsapka Attila és Kovács László technikus" - köszöntötte a közönséget szerdán délelőtt a Csemadok-székházban Neszméri Tünde.

A rendezvény megálmodói szívélyesen invitálják az irodalom iránt érdeklődő, vers- és prózaimádó közönséget az ünnepi gálaműsorok varázslatos világába.

A zsűri tagjai:

A következő személyek mind különleges tehetséggel bírnak a művészetek és az oktatás területén: Bárdos Ágnes, aki riporter, szerkesztő és műsorvezetőként tevékenykedik; Csanaky Eleonóra, a versmondás mestere és újságíró; Göbő Sándor, a verséneklés művésze, a Ketten és a Fifti-Fifti együttes tagja; H. Nagy Péter, irodalomtörténész és egyetemi tanár, aki az irodalom mélyebb megértéséért dolgozik; Holka Gizella, a naszvadi alapiskola nyugalmazott pedagógusa, aki évtizedeken át formálta a fiatalok jövőjét; Hostomská Fanni, színművész, aki a színpadon valódi érzelmeket közvetít; Hrbácsek Magdolna, aki az értő olvasás és a regionális kultúra kutatásában találta meg hivatását; Madarász András, a Kor-Zár együttes tagja, aki a zene világában alkot; Matusek Attila, színész, aki sokszínű szerepeivel hódít; N. Tóth Anikó, író, aki szavakkal festi meg a világot; Tóbisz Tinelli Tamás, zeneszerző és verséneklő, aki a dallamok és a szavak harmóniájában találja meg a kifejezést; Tóth Tibor, színész, aki a színpadon varázsol; valamint Tóth Zsóka és Tóth Zsuzsanna, akik előadóművészként élik meg a művészetet; és végül Várady Kornélia, drámapedagógus, aki a színház erejével inspirálja a fiatalokat. Mindezek a személyek gazdagítják a kulturális életet és hozzájárulnak a közösség fejlődéséhez.

A rendezvény megszervezésében a Csemadok Országos Tanácsa, az Érsekújvári Területi Választmány, a Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, valamint az oktatási és kulturális tárca működik együtt.

Related posts