Az önvezető autók intelligenciájának növelésében jelentős szerepet játszottak a magyar szakemberek.

Egy három éven keresztül zajló izgalmas kutatási program keretében magyar és vietnámi szakemberek közösen képezték ki az önvezető autókat vészhelyzeti manőverek végrehajtására.
Egy 2022-ben megkezdődött, magyar és vietnámi szakemberek által közösen megvalósított kutatási projekt keretében hibrid tanulási megközelítéssel képezték az önvezető járműveket biztonságos vészhelyzeti manőverezésre a HUN-REN SZTAKI laboratóriumában. A projekt célja olyan innovatív módszerek kidolgozása volt, amelyek révén az autonóm járművek gépi tanulás alkalmazásával képesek hatékonyan végrehajtani vészhelyzeti manővereket.
A projekt keretében a kutatók nem csupán szimulációs környezetben, hanem a valóságban is lehetőséget kaptak arra, hogy teszteljék elképzeléseiket. Ehhez a zalaegerszegi ZalaZONE tesztpályát használták, ahol egy fejlesztési célokra átalakított Lexus RX 450h-t alkalmaztak.
A kutatás során egy innovatív irányítórendszert fejlesztettek ki, amely a gépi tanulás és a klasszikus irányítástechnikai módszerek ötvözésén alapul. Ez a rendszer úgy van megalkotva, hogy figyelembe vegye a környezeti tényezőket, lehetővé téve ezzel a jármű biztonságos útvonalának megtervezését és végrehajtását.
A projekt keretében innovatív kísérleti fejlesztések valósultak meg, amelyek a járműdinamika, a szenzoradatok integrációja és a gépi tanulás által támogatott járműirányítás ötvözésére fókuszálnak. Mindezeket a járműipari fejlesztési folyamatok szempontjainak figyelembevételével valósították meg, így biztosítva a modern technológiák hatékony alkalmazását.