Itt az ideje, hogy új megvilágításba helyezzük a Jason Momoa-féle macsók világát – a kutatások szerint kiderült, hogy a nők valójában egészen másra vágynak. Az erő és a megjelenés helyett a személyiség, a humor és az érzelmi intelligencia kerültek a figye

Ha azt gondolod, hogy a barátnő hiánya azért van, mert nem vagy elég férfias, tévedsz. Egy új kutatás arra mutatott rá, hogy a klasszikus "macsó" típusnak vége, és helyüket a Jason Momoa-szerű vonások helyett a Tom Holland és Timothée Chalamet-féle karakterek veszik át. Nézzük meg, mi az, amire a nők igazán vágynak!
Egy friss japán és brit kutatás eredményei szerint úgy tűnik, hogy a hagyományos, férfias, állatias kinézetű pasik népszerűsége csökken, míg a fiatalosabb, cuki és kevésbé maszkulin férfiak vonzereje növekszik a hölgyek körében. Nyilván Chris Hemsworth és Jason Momoa lelkes hívei nem nézik majd jó szemmel ezt a tendenciát, de a kutatás adatai magukért beszélnek. Az 1500 résztvevő bevonásával végzett felmérés meglepő eredménye, hogy a nők egyre inkább a babaarcú férfiak iránt érdeklődnek.
Persze a kutatás eredményével lehet vitatkozni, s mi meg is tettük, ezért megkérdeztük a témáról Szigeti Mónika, kaposvári pszichológust, aki nem teljesen értett egyet a kutatók véleményével.
-mondta a kaposvári szakember.
A hatvanas években a Marlboro Man volt a megtestesült férfiideál, akit a nők a laza, megközelíthetetlen férfiasság szimbólumaként tekintettek. Ekkoriban a férfias vonások és a szabadság iránti vágy domináltak. Az idő múlásával azonban ez a kép átalakult; megérkezett a norvég favágó, és minden korszakban feltűntek új, karakteres figurák. Az utóbbi évtizedekben jelentős változásokon ment keresztül a férfiasságról alkotott felfogásunk, ami egyre inkább tükröződik a különböző médiában és a férfi-női szerepekkel foglalkozó tudományos írásokban is – emelte ki Szigeti Mónika.
Viszontlátásra, vagányok!
A mai nők körében egyre inkább vonzóbbá válnak a kevésbé maszkulin férfiak, mivel a társadalmi normák jelentős változáson mentek keresztül. Manapság már nem számít divatosnak, ha valaki túlságosan macsó, és a férfiak ápolatlansága sem igazán kedvező benyomást kelt. A szakértő szerint a testképhez való viszonyunk teljesen átalakult, és mostanában a külső megjelenés, a gondoskodás és az ápoltság kerül a középpontba, nem pedig a klasszikus férfias, borostás megjelenés.
Az ápoltság fogalma már régóta nem számít újdonságnak a női elvárások között; két évtizede tart ez a metamorfózis, amely mára jelentős mértékben formálta a női szépségideált. A negyvenes generáció is tükrözi ezt a változást: ahogy a társadalmi és szociális környezet átalakult, úgy az ő igényeik is folyamatosan fejlődtek. Az igazi forradalom azonban a fiatalabb korosztályoknál, a Z-generációnál és az annál fiatalabbaknál figyelhető meg. A fiú-lány szerepek gyökeresen átalakultak: a kamaszlányok bátrabbak és kezdeményezőbbek lettek, miközben az unisex divat egyre nagyobb teret hódít. A férfiak körében is új trendek jelentek meg; a szűk farmer és a világos színek már nem számítanak tabunak. Élénk tükröződése ez annak, ahogyan a fiúk önmagukról alkotott képe is változik: észlelhetően növekszik az anorexiás fiúk száma, ami korábban csupán a lányok problémája volt. Ma azonban egyre több fiú küzd hasonló kihívásokkal, ami újabb jele a társadalmi normák átalakulásának.