Péró Tamás különleges megbízást kapott a környezetvédelem területén, ahol feladatai közé tartozik a fenntartható fejlődés elősegítése és a környezeti tudatosság növelése.

Az Arad Megyei Tanács január 30-i ülése során számos lényeges határozat született, amelyek célja a megye ügyeinek hatékonyabb kezelése. Emellett több döntés is született, amelyek támogatják a helyi beruházások előmozdítását és megvalósítását.
A tanács döntése értelmében Szépfalu (Frumușeni) közigazgatása két megyei önkormányzati tulajdonú közterületet kapott, ahol a helyi hatóság buszmegállókat és járdát fog kialakítani.
A tanács nemrégiben két új beruházás társfinanszírozását hagyta jóvá, amelyek célja a megye katasztrófahelyzetekre való felkészültségének javítása. Ezek a projektek, amelyek európai forrásokból valósulnak meg román-magyar együttműködés keretében, lehetővé teszik virtuális eszközök beszerzését. Ezek az eszközök különböző katasztrófák, mint például földrengések és tűzesetek, szimulálására szolgálnak. A beruházásnak köszönhetően az Arad, Temes és Csongrád-Csanád vármegyék tűzoltói, mentősei, önkéntes tűzoltói, rendőrök, diákok és civil szervezetek egyaránt felkészültebbé válnak a váratlan események kezelésére.
A beruházás megengedi, hogy katasztrófavédelmi karavánt, elsősegélynyújtási karavánt, az iskolákban elsősegélynyújtási versenyeket szervezzenek. A virtuális eszközökkel a lakosság reakcióját szeretnék javítani egy katasztrófa esetén.
Szentpál, amely közigazgatásilag Sofronyához tartozik, hamarosan földgázhálózattal gazdagodik. A Megyei Tanács úgy döntött, hogy a SC Gaz Vest SA számára rendelkezésre bocsát egy közterületet a DJ 709B jelzésű út mentén, hogy támogassa a beruházás megvalósítását. E lépés elengedhetetlen volt, mivel a SC Gaz Vest SA által kidolgozott műszaki tervek, valamint a megyei tanács illetékes szolgálata által kibocsátott engedélyek ezt megkövetelték. A helyi közigazgatás által kezdeményezett gázbevezetési projekt most a szükséges építkezési engedélyek megszerzésének végső szakaszába lépett, és hamarosan megkezdődik az építkezésekre vonatkozó közbeszerzési eljárás.
Sandu Krisztián, Sofronya polgármestere optimistán nyilatkozott a legújabb beruházásról, amely várhatóan 450 háztartás számára hoz majd előnyöket. Elmondása szerint, amennyiben a közbeszerzési eljárás során nem merülnek fel óvások, a kivitelezési munkálatok már öt hónap múlva megkezdődhetnek.
Kijelölték a megyei tanács képviselőit a különböző közszolgálati egységek bizottságaiba
Péró Tamás, a megyei tanács alelnöke, olyan fontos feladatokat kapott, amelyek a szelektív hulladékgyűjtés és a környezetvédelem területén való előrehaladást célozzák.
Péró Tamás a következőképpen vázolta fel jövőbeli teendőit: "Az Arad Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás (Asociația de Dezvoltare Intercomunitară - ADI) alapvetően minden helyi önkormányzatot összefog Arad megyében, célunk egy egységes hulladékszállítási stratégia kialakítása. A megyében öt különböző zóna létezik, amelyekhez eltérő önkormányzatok tartoznak. Ma hivatalosan is az ADI elnöki pozícióját töltöm be, ahol a szerződéskötésekkel, közbeszerzési eljárásokkal és hasonló ügyintézésekkel fogok foglalkozni. A hulladékkezelést illetően kiemelt fontosságú, hogy egy új megyei hulladékkezelési terv kidolgozása előtt állunk, amely figyelembe veszi az összes vonatkozó európai irányelvet és elvárást. A megújításra szánt tervet és az elkövetkező öt évre tervezett fejlesztéseket az európai normákhoz igazítjuk, hogy ösztönözzük az embereket a szelektív hulladékgyűjtésre, ezáltal csökkentve a hulladéklerakókra kerülő szemét mennyiségét."
Figyelembe véve, hogy Arad város szempontjából már Bognár Levente városi tanácsos idejében felmerült egy hulladékégetésen alapuló energiatermelési projekt, amelyre vonatkozóan Romániában eddig még nem alakítottak ki jogszabályokat vagy irányelveket, míg más fejlődő országokban ezt a technológiát már sikeresen alkalmazzák, Péró Tamás véleményét is kikértük arról, hogy van-e esélye a hasonló energiahasznosításnak a jövőben.
"Jelenleg nem rendelkezem információval arról, hogy a közeljövőben terítékre kerülne ezzel kapcsolatos téma. Továbbra is várom a szakértők ajánlásait a jelenleg alkalmazott és az Európai Unió által jóváhagyott megoldásokról. Ide tartozhatnak a szemétégetők, a hulladékok szortírozására szolgáló rendszerek, valamint egyéb módszerek a hulladék szelektálására. A leglényegesebb azonban, hogy a szelektív hulladékgyűjtés már a háztartások szintjén elinduljon" - fogalmazott az alelnök.
A tanácsülés során fontos döntések születtek: megállapodtak arról, hogy Sergiu Bîlcea alelnök jogosult helyettesíteni a megyei tanács elnökét, Iustin Cioncát, amennyiben ő nem tudja ellátni a feladatait, például szabadság miatt. Emellett meghatározták, hogy kik képviselik a megyei tanács érdekeit a különböző tulajdonosi társulások és részvényesek közgyűléseiben.
Itt gondolunk az Arad Megyei Múzeum, a megyei könyvtár, az Arad Megyei Sürgősségi Kórház, az apateleki (Mocrea) pszichiátria, a déznai neurológiai kórház, az aradi repülőtér, a Vasile Goldiș Egyetem, a közegészségügyi és a rendfenntartói közgyűlésekre.
Képviselőket választottak a megyei tanfelügyelőség bizottságába, valamint a Maros-Ártér, a Körösvidék és a Concordia Alapítvány, továbbá más társulások keretein belül.
Zágoni-Szabó András a jövőben az Európai Regionális Bizottság (CoR) keretein belül az Európai Unió üzleti ügyeivel foglalkozik. Ezen kívül aktívan részt vesz az Arad-Békés Vegyes Bizottság munkájában is, ahol a megye érdekeit képviseli.