Hivatali visszaélés gyanúja merült fel egy rendőrrel szemben, aki májusban Kalocsán zaklatta a Telex újságíróit.

Emlékezetes pillanat volt, amikor Szijjártó Péter fórumán a portál munkatársa nem juthatott be, és így a közterületen, a parkolóban próbálta meg feltenni kérdéseit. Az egyenruhások azonban nemcsak azt ellenőrizték, hogy az újságírók azonosítják-e magukat, hanem azt is meg akarták győződni arról, hogy a kameráik nem illegálisan kerültek a birtokukba.
Egy személlyel szemben közölte bűncselekmény megalapozott gyanúját a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség abban a büntetőeljárásban, amely Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter 2024. május 23-ai kalocsai fórumán történtek nyomán indult hivatali visszaélés bűntette miatt; az eljárás jelenleg vizsgálati szakban folyamatban van - derült ki Polt Péter szombati válaszából, amelyet a legfőbb ügyész Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő november 24-én elküldött kérdésére adott. Az újságíróit ért vegzálás miatt a lap tett feljelentést.
A közelmúltban nyilvánosságra hozott ügyészségi levélváltás világossá tette, hogy a feljelentést a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányságon kezdeményezték, azonban "hatásköri okok" miatt az ügy átkerült a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészséghez. Az incidens során egy rendőr, aki valószínűleg a videófelvételt rögzítő újságíró eszközére mutatott, helytelen nyelvtani szerkezet használatával jelezte, hogy a kamera gyári számát le kell ellenőrizni, "hogy ne legyen lopott". Ezen a ponton a rendőr szabadlábon védekezhet, mivel a legfőbb ügyész megfogalmazása szerint kényszerintézkedés nem történt.
A gyanúsított nevét Polt Péter nem közölte, de Hadházy Ákos felsorolta, hogy hárman voltak az intézkedő rendőrök: Szegő Tamás rendőr százados, Ferencz Tamás rendőr zászlós és Tóth Miklós rendőr zászlós. A több mint fél éve történtekről lapunk is beszámolt. Szijjártó Péter Kalocsán, a helyi színházban tartott fórumot. A rendezvényről a Telex munkatársai is tudósítani akartak, ám a helyszínen kiderült, hogy nem sajtónyilvános az esemény. Egészen pontosan csak a "meghívott" média vehet részt az eseményen. Ekkor a riporter jelezte, hogy szeretne beszélni azzal, aki ezt a döntést meghozta. A biztonsági szolgálat egy kurta, ám annál határozottabb nemmel felelt. Amikor az újságíró vissza kérdezett, hogy miért nem, arra is csak annyi választ kapott, hogy nincs rá magyarázat.
A Telex munkatársai Szijjártó Pétert szerették volna megkérdezni, azonban a terrorelhárítás rendőrei érkeztek a helyszínre, hogy biztosítsák a rendet.
A portál csapata izgatottan várta Szijjártó Pétert a parkolóban, de a rendőrség nem várt módon műveleti területté nyilvánította azt a néhány métert, ahol a miniszter az autójához tartott. Ekkor a riportereket igazoltatni kezdték, és elhangzott egy figyelemre méltó kijelentés. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) közleménye szerint a rendőrök jogsértést követtek el, amikor megakadályozták a Telex újságíróinak belépését a kalocsai nyilvános fórumra. A helyzet miatt Pintér Sándor belügyminiszterhez fordultak vizsgálatért.
A Telex feljelentést nyújtott be, miután rendőrségi intézkedés történt a tudósítójuk ellen, ami megakadályozta, hogy Szijjártó Pétert kérdezhessék az orosz hackertámadással kapcsolatban. A MÚOSZ szerint Szijjártó Péter testőre visszaélést követett el az újságírók zaklatásával, míg a kalocsai rendőrség jogsértést valósított meg. Pintér Sándor belügyminiszter elrendelte a vizsgálatot, hogy kiderüljön, kinek az utasítására léptek fel a sajtó munkatársaival szemben.