Íme néhány kreatív ötlet, hogyan segíthetünk a kutyáknak átvészelni a forró nyári napokat: 1. **Hűsítő zugok kialakítása**: Teremtsünk számukra árnyékos helyeket a kertben vagy a lakásban, ahol pihenhetnek a tűző nap elől. 2. **Friss víz mindig kéznél**


A kutyák természetükből adódóan nem szívesen tartózkodnak a tűző napon, különösen a forró nyári napokon. Amennyiben mégis kénytelenek ilyen környezetben mozogni, fontos figyelembe venni, hogy a nagyobb testű és sötét színű kutyák sokkal nehezebben viselik a hőséget, mint a kisebb testű, világos szőrű társaik.

A kutya nem tud izzadni, ami komoly nehézséget okoz számára, mert pusztán a lihegéssel történő hővesztés néha, bizonyos körülmények között nem elegendő, ilyenkor az állat keresi a hűvös helyet, padlót, amire ráfeküdve hűtheti magát - hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület.

Az egyesület legfontosabb tanácsai kutyák kánikulában történő tartásához:

A felelős állattartó a jó gazda gondosságával jár el az állatai kapcsán. Apró dolgokról van szó, de nagy a felelősség. Nem mellesleg állatot a nagy melegben kínozni bűncselekmény, amiért letöltendő börtönbüntetés is kapható - ismertette Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője.

Ha észrevesszük, hogy kedvencünk hevesen liheg, nyelve rendszeresen kilóg a szájából, és színe is sötétebb a megszokott árnyalatánál, akkor komoly problémával állhatunk szemben, mint például hőtorlódás vagy hőguta. Kánikulás nyári napokon egy oldalán fekvő, intenzíven lihegő, eszméletét vesztett állat gyakran a hőguta vagy napszúrás következménye. Fontos, hogy mindig figyelmesek legyünk, hiszen ezek a jelek sürgős beavatkozást igényelnek!

A gyors folyadékpótlás és az állatorvosi segélykérés életmentő lehet ebben az esetben. A háziállatokért a gazdák a felelősek. Egy kis odafigyeléssel elkerülhető lehet az állatok szenvedése és pozitív élményekkel élhető át a nyári forróság.

Related posts