Fedezd fel, hogyan születik meg az új animációs film, a Piszkos Fred, a kapitány! Nézd meg a videót, és merülj el a kreatív folyamat izgalmaiban!


Piszkos Fred történetét hamarosan a filmvásznon láthatjuk viszont.

Folyamatban van a Piszkos Fred, a kapitány című új magyar animációs film elkészítése. Ez az izgalmas projekt Rejtő Jenő egyik legnépszerűbb írásán alapul, és várhatóan friss, szórakoztató megközelítéssel hozza el a nézők számára a legendás karakter kalandjait.

A sztori során Fred és csapata rendre szürreális és mulatságos szituációkba csöppen, miközben kalandjaik során ironikus és groteszk eszközökkel igyekeznek megoldani a felmerülő nehézségeket. A regény egy igazi szatirikus komédia, tele szórakoztató egyéniségekkel és váratlan csavarokkal, amelyek minden oldalon megmosolyogtatják az olvasót. Az abszurd helyzetek és a humoros dialógusok egyedülálló atmoszférát teremtenek, ahol a nevetés és a meglepetés kéz a kézben jár.

Rejtő Jenő regénye 1940-ben jelent meg.

A Média Klub legfrissebb hírei szerint a FilmHungary YouTube csatornájára felkerült egy izgalmas, több mint 11 perces videó, amely részletesen bemutatja a munkálatok folyamatát. Takó Sándor producer és gyártásvezető a projekttel kapcsolatban elmondta:

Úgy vélem, hogy Rejtő filmre való átültetése igencsak kihívásokkal teli feladat, hiszen számos próbálkozás történt már ezen a téren. Akadtak olyan adaptációk, amelyek sikeresen megragadták a szerző egyedi stílusát, míg mások nem tudták ugyanazt a hatást elérni. Érdekes, hogy eddig még egyetlen animációs mozifilm sem készült a műveiből.

Úgy vélem, hogy Varsányi Ferenc, a film rendezője révén sikerült Magyarországon felfedezni és összehozni azokat az alkotókat, akik valóban a nemzetközi színvonal legmagasabb mércéjét képviselik.

Kollarik Tamás producer és forgatókönyvíró így fogalmazott: „Tedd egyedivé a szövegedet!”

Piszkos Fred szinkronhangját adó Reviczky Gábor így fogalmazott:

Ez lehet az út arra, hogy ez egy nagyon nagy sikerű animációs film legyen, és esetleg vissza lehet majd vinni a gyereket az olvasásra."

Herkó Attila animációs rendező pedig arról beszélt, hogy egy animációs film esetében a kamerák kezelése ugyanolyan fontos, mint egy forgatott produkció esetén. Hozzátette, hogy elengedhetetlen a nézők figyelmét vezetni, és ez a része talán még nehezebb is, mert itt minden apró részletet létre kell hozni.

Related posts