Elon Musk egy újabb provokatív lépésre szánta el magát, amikor egy álhírt és egy fideszes EP-képviselő bejegyzését felhasználva kritizálta az Európai Uniót. A technológiai mogul ezúttal is a közösségi médiát választotta, hogy felhívja a figyelmet a brüssz


A világ leggazdagabb embere ott tart, hogy az EU elitje megsemmisítené a német választás eredményét, ha az AfD nyerne, csakhogy a videón, amire ezt alapozza, szó sem volt erről.

Elon Musk, aki eldöntötte, hogy az amerikai után európai választásokba is beavatkozna, a Twitter/X-en írt arról, hogy Thierry Breton Európa diktátora, az EU elitje nem tartja tiszteletben a többség akaratát, és még egy magyar EP-képviselő egy bejegyzésével is alátámasztotta mindezt. Csak egy átlagos szombat a világpolitikában.

Ahogyan a Telex alaposan kifejtette, az események láncolata Musk provokatív megjegyzésével indult, amikor is megosztotta a Visegrad24 – egy portál, amely a korábbi lengyel kormányhoz és a lengyel szélsőjobboldalhoz köthető – egyik videóját. A felvételen Thierry Breton arról nyilatkozott, hogy „ez volt a helyzet Romániában, és természetesen hasonló lépéseket kell tennünk Németországban is, ha arra szükség van.” Ebből Musk azt a következtetést vonta le, hogy az Európai Unió a román választásokhoz hasonlóan a februári német választások eredményét is megkérdőjelezi. A diskurzusba bekapcsolódott László András, egykori sajtótanácsadó és miniszteri biztos, aki mára megafonos influenszerből EP-képviselővé avanzsált. Ő azt írta, hogy a liberális elit a demokrácia felszámolására törekszik, amennyiben a választási eredmények nem felelnek meg az elvárásaiknak. Musk erre reagálva retweetelte az üzenetet, hozzátéve: „Pontosan.”

Túl azon, hogy Breton, Európa állítólagos diktátora most éppen semmilyen pozícióval nem rendelkezik, hiszen a 2019 és 2024 közötti Európai Bizottságnak volt csak a belső piacért felelős tagja, a mostaninak nem, a dolog ezer sebből vérzik. Már csak azért is, mert nem kellett sok idő, hogy kiderüljön: a videón Breton nem arról beszélt, hogy az EU érvényteleníteni akarta volna a román választást, hanem arról, hogy a digitális szolgáltatási rendelet minden tagállamra vonatkozik. Ez az a rendelet, amely miatt az Európai Bizottság valóban eljárást indított, de nem Románia, hanem a TikTok ellen, azt pedig a román alkotmánybíróság döntötte el, hogy a tavaly novemberi elnökválasztás első fordulóját érvényteleníti, mert az első helyen végző Calin Georgescu kampányát orosz beavatkozással szervezték.

Elon Musk, aki Donald Trump kampányának kulcsszereplője volt, most pedig amerikai kormányzati pozícióra is készül, az utóbbi időszakban az európai politikai színtéren is aktív szerepet vállalt. Például elkezdte kutatni, hogyan lehetne megbuktatni a brit kormányt, míg a német választások előtt a szélsőjobboldali AfD támogatására is elkötelezte magát. Az Európai Uniónak mindeközben feladata akad, hiszen Trump nemsokára hivatalba lép, és vele együtt a techszektor is sorakozik fel az oldalán. Legutóbb Mark Zuckerberg is megjegyezte, hogy reméli, a leendő elnök nyomás alá helyezi az EU-t, hogy ne sújtsák büntetésekkel azokat a techcégeket, amelyek megsértik az európai szabályozásokat, például a saját vállalatát.

Related posts