Egyre inkább a béke felé közeledik az orosz-ukrán konfliktus? Két magas rangú amerikai tisztviselő éppen Szaúd-Arábiába tart, ahol fontos tárgyalásokra kerül sor.

Az Egyesült Államok két magas rangú tisztviselője Szaúd-Arábiába utazott, hogy béketárgyalásokat indítsanak Oroszország és Ukrajna között; a hírek szerint már úton vannak. Közben Donald Trump amerikai elnök telefonbeszélgetéseket folytatott mind Vlagyimir Putyinnal, az orosz, mind Volodimir Zelenszkijjel, az ukrán elnökkel. Trump bejelentette, hogy a felek megállapodtak a háború lezárását célzó tárgyalások megkezdéséről - értesült a Sky News.
Az NBC News amerikai hírcsatorna két, az ügy részleteit ismerő forrásra alapozva tette közzé információit, amelyek szerint...
Mike Waltz, a nemzetbiztonsági tanácsadó, és Steve Witkoff, a különmegbízott, Szaúd-Arábiába készülnek. Küldetésük az orosz-ukrán konfliktus körüli béketárgyalások előkészítése, amely fontos lépés lehet a régió stabilitása érdekében.
A korábbi információk tehát megerősítést nyertek, és egyértelművé vált, hogy kik képviselik az Egyesült Államokat a béketárgyalások során.
Trump elnök szerdán a közösségi média platformján osztotta meg, hogy telefonbeszélgetést folytatott az orosz és az ukrán vezetőkkel. A Kreml szóvivője megerősítette, hogy Putyin és Trump egy személyes találkozóban állapodtak meg, amelyre az orosz elnök Moszkvában várja amerikai kollégáját. Zelenszkij ukrán elnök is reagált az eseményekre, és az X-en megosztott posztjában "tartalmas párbeszédről" számolt be Trump elnökkel, ahol a "béke lehetőségeit" tárgyalták.
Az amerikai elnök ugyanakkor óvatosságra intett Putyin szándékait illetően. A Fehér Ház újságíróinak nyilatkozva kijelentette, hogy nem látja reálisnak Ukrajna NATO-csatlakozását, tekintettel Oroszország jelenlegi helyzetére.
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke a müncheni biztonsági konferencián hangsúlyozta, hogy szükség van egy "Európa fegyveres erőinek" kialakítására, mivel az ukrán hadsereg jelenlegi kapacitásai nem elegendőek. Az ukrán vezető arra figyelmeztetett, hogy Európának tudomásul kell vennie: Amerika akár el is utasíthatja az európai kérdéseket, amelyek komoly fenyegetést jelentenek a kontinens számára.