A tavalyi események után, amelyek mély nyomot hagytak, a református egyház egy egész éven át tartó tájékoztató kampány keretében kívánja bemutatni értékeit és küldetését.
"2024-ben olyan megrázkódtatások érték a Magyarországi Református Egyházat, amelyeket régóta nem tapasztaltunk. Az idei évben - bízva abban, hogy sikerül folytatni az építkezés folyamatát - az egyház tájékoztató kampányt indít, amelyben bemutatja, milyen hitéleti és társadalmi szolgálatot végeznek a reformátusok, itthon és a határokon túl" - olvasható a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatalának közleményében.
Azt írják: "Ez is református - ezzel a mottóval igyekszik 2025-ben szolgálatára irányítani a figyelmet a Magyarországi Református Egyház. Az egész éves ismeretterjesztő, tájékoztató kampányból a széles közönség is megismerheti azt a hol hídépítő, hol gyógyító, hol az elesetteket felemelő munkát, amelyet a reformátusok végeznek."
Példaként említhetjük:
"Az egyház ezek mellett természetesen missziós feladatának tekinti, hogy az Istenhez vágyódó, de a Hozzá vezető utat még kereső, az életeik nagy kérdéseire választ váró többszázezres tömegnek erős támasza legyen" - írják, hozzátéve: "gyülekezeteink, közösségeink előttük is nyitva állnak".
"2025 a református egyházban az Ifjúság szolgálatának éve. Csak hiteles élettel, elkötelezett szolgálattal lehetünk méltók példává válni a következő generációk számára" - mondta Steinbach József, a Zsinat lelkészi elnöke, aki szerint "azért imádkozunk és cselekszünk, hogy Isten fordítsa javunkra a megpróbáltatásokat, újítson meg bennünket".
Az egész éves tájékoztató kampánnyal (képekkel, cikkekkel és videókkal) főleg az online térben találkozhat majd a közönség - írják, ezzel az idézettel zárva a közleményt:
Milyen szívhez szóló az a pillanat, amikor valaki örömhírt hoz magával a hegyek fölött átszelve!
"Békét teremt, örömteli üzenetet közvetít, és szabadságot hirdet." (Ézsaiás 52,7)
A reformátusok azután kerültek válságba, hogy kiderült: Novák Katalin az egyház vezetője, a korábbi fideszes politikus Balog Zoltán közbenjárására adott kegyelmet K. Endrének. A pedofil igazgató segítőjének botrányába belebukott a köztársasági elnök és az igazságügyi miniszter, Balog viszont különös indokokkal maradt volna a püspöki székében, és még a zsinati elnökségről is hosszas vonakodás után köszönt csak le. A kegyelmi ügynek számos leágazása volt a kormánypártokkal szoros viszonyt kialakító, Balognak kiszolgáltatott református egyház felé, ezért is érezhetik sokan szükségesnek az olyan további tisztázó beszélgetéseket, mint amit január végére terveznek.