A piros ruhás nő -- Vajon valóban szándékosan választják a hódító vörös színt a vonzóbb megjelenés érdekében azok a nők, akik csábításra készülnek? - Life

Mindenki előtt ismerősen fest az a kép, amikor a torreádor lobogtatta muleta vörös színű kendőjével ingerli a bikát. Az is egy közismert tény, hogy a férfiak vonzóbbnak találják a piros színű ruhát viselő nőket. Vajon ezek a huncut nők tudatosan öltöznek ebbe a színbe, hogy magukra vonják az alfahímek figyelmét? -- Erről már kevesebb szó esik.
Ha Amor, a szerelem istene nem kopogtatott be hozzád egy finom teára, hogy elcseverésszen veled arról, melyik férfi szívébe szeretnéd, hogy kilője a varázslatos nyilát, akkor neked kell a kezedbe venni az irányítást. A piros színű ruha az a vadító fegyver, amelyre a férfiak felkapják a fejüket, és egyenesen vonzza a tekintetüket. Úgy, mint a bikákét, habár ők nem látnak színeket, őket valójában csak a torreádor kendőt lobogtató mozdulatai bőszítik fel. A jó hír az, hogy a férfiakból ingereket vált ki a piros, a vörös, vagy a piros bármelyik árnyalata. Tehát, ha legközelebb randira indulsz, vagy vadászni a csajokkal, kapj fel egy dögös piros ruhát! Jól figyelj, eláruljuk, hogyan is működik ez a csel!
A pszichológia megállapította, hogy a piros/vörös szín észlelése szoros kapcsolatban áll a csáberővel, és a vonzással. Ebből nemcsak az a szelet érthető meg, hogy a férfiak zöme miért véli izgatóbbnak azokat a hölgyeket, akik pirosat viselnek, de az is, hogy a hódítani vágyó nők miért is vesznek fel szívesebben ilyen ruhát.
Vannak olyan kutatók, akik szkeptikusan nyilvánultak meg ezzel a felméréssel kapcsolatban. Szerintük: egy piros ruha viselése hétköznapi okokkal is magyarázható, és egy online felmérés sem lehet perdöntő ebben az ügyben. Éppen ezért a potsdami egyetem egyik kutatója úgy gondolta, egy pszichológia kísérlet segítségével utánajár az igazságnak, hogy valóban van-e összefüggés a vonzerő és a piros szín között.
A kutatásban részt vevő hölgyek egy különleges meghívót kaptak, amelyen egy vonzó férfi fényképe volt látható, jelezve, hogy ő lesz a kutatás vezetője. A fénykép arra szolgált, hogy a résztvevők könnyen felismerjék őt a helyszínen. Ezzel szemben a kutatás másik csoportjába tartozó nők egy kevésbé vonzó fiatal férfi arcképét kapták. Amikor azonban megérkeztek a helyszínre, közölték velük, hogy az ígért kutatásvezető nem tud részt venni, és helyette egy másik szakember vezeti a vizsgálatot. Az igazi kutatásvezető ekkor teljes alakos fényképeket készített a résztvevőkről, amelyeket később az asszisztensére bízott, hogy azokat a következő szempont szerint csoportosítsa: viselnek-e a nők piros, vörös vagy rózsaszín ruházatot vagy kiegészítőket.